Záhlaví webu

Aktivity

Zimní sporty

Skiareál Novako (200 m od hotelu)
Zaměření především na rodiny s dětmi a na začátečníky. Různé druhy vleků, pojízdný koberec Půjčovna lyžařského i snowboardového vybavení včetně servisu. Lyžařská škola, občerstvení, Nordic centrum, večerní lyžování, snowtubing.

Skiareál Boží Dar – Neklid (od hotelu Excalibur cca 800 m) a Skiareál Klínovec (od hotelu Excalibur cca 4 km). Největší propojený lyžařský areál v České republice. Půjčovna lyží a snowboardů, lyžařská a snowboardová škola, běžkařské tratě Krušnohorské magistrály, lanovky, občerstvení. Velmi vyhledávanou atrakcí je snowtubing.

Skiareál Klínovec je propojen skibusem s německým Fichtelbergem a skipas platí pro oba skiareály. Skibus vás každou hodinu a zdarma převeze z Klínovce na Fichtelberg a zpět.

Letní aktivity

Pro letní období je zde připraveno množství turistických naučných stezek, například velmi známé Rašeliniště, oblíbená stezka pro děti Ježíškova cesta, a spoustu dalších upravených stezek pro pěší, které můžete využít i pro stále více oblíbený nordic walking. Prozkoumejte naše tipy na výlet.

Cyklisté jistě ocení mnoho kilometrů značených cyklistických tras. Jste snad vyznavači „inlajnů“ čili inline bruslí? Žádný strach, upravené tratě jsou tu i pro vás.

Na průzkum se můžete vydat do štoly Johannes. Je to historické důlní dílo zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Otevřeno tady mají od května do září.

UPOZORNĚNÍ: Před návštěvou štoly Johannes je nutná rezervace a zakoupení vstupenky v hotovosti v infocentru Boží Dar nebo pomocí online platby v rezervačním systému na webu.

Máte rádi vodu, tobogány, saunu? Pak vám můžeme  doporučit Aquacentrum Lázně Jáchymov. Provoz je celoroční, voda teplá 🙂

Lanovky na Klínovec nebo na Fichtelberg. Nahoře si můžete užít vycházku, projížďku na kole, anebo to vzít šupem dolů na lyžích. Lanovky jezdí denně.

V okolí Božího Daru je je spousta míst, která stojí za návštěvu. Muzea, památky, bazény, sportoviště a další.

Vypravte se třeba k sousedům do  Německa. Nejznámějším a nejbližším městem je Oberwiesenthal, nejvýše položené německé lázeňské městečko. Za zmínku stojí Mořské akvárium pod Fichtelbergem, bobová dráha, Muzeum Oberwiesenthal, rozhledna, tenisové kurty.

Skvělým zážitkem pro děti a dospělé bude projížďka vlakem s parní lokomotivou, ve vozech vyrobených v letech 1913–1932. Fichtelbergbahn jezdí na trati Kurort Oberwiesenthal–Cranzahl a zpět.

Cyklisté vítáni

Náš hotel Boží Dar & Excalibur je zařazen do celorepublikového systému „Cyklisté vítáni“.

Cyklistům garantujeme:

  • možnost ubytování na jednu noc
  • nabídku energeticky vydatných snídaní s minimem tuků (na požádání hosta jogurt, müsli, ovoce)
  • oblečení a výstroj si u nás můžete vyprat a usušit
  • uzamykatelnou místnost/boxy pro bezplatnou úschovu jízdních kol
  • půjčíme vám základního nářadí pro jednoduché opravy kol
  • základní vybavení pro umytí kola
  • vybavenou lékárničku

Telefon: +420 720 999 825   |   Telefon: +420 353 815 129   |   E-mail: hotelbozidar@gmail.com

Adresa: Boží Dar e38, 362 62 Boží Dar

Kontaktní formulář